Należy odżywiac się zdrowo | zdrowejedzenie321 | e-blogi.pl
zdrowejedzenie321
Należy odżywiac się zdrowo 2015-12-10

Dzisiaj wielu ludzi odchodzi od konsumowania w dużym stopniu przetworzonych artykułów spożywczych na my¶l zdrowej, naturalnej żywno¶ci, takiej jak przykładowo produkty orkiszowe, m±ka z amarantusa b±dĽ też kasza jaglana. W internecie można napotkać dużo portali promuj±cych zdrowe jadło plus standardowe produkty. Ma to swoje Ľródło w coraz częstszym także u dzieci, jak na przykład i u pełnoletnich zachodzeniu alergii żywno¶ciowych także nietolerancji glutenu, b±dĽ także uczuleniu na białko mleka krowiego. Z tego powodu powstała potrzeba poszukania nowiutkich, lepszych, zdrowszych substytutów lubianych artykułów. Należy do nich na przykład m±ka orkiszowa, która z powodzeniem zast±pi standardow± m±kę pszenn±. Wolno z niej wykonywać nale¶niki, pierogi i inne tego typu dania, jak też wykorzystywać j± do wypiekania ciast. Dzieje się tak dlatego, iż orkisz to dawna mutacja pszenicy, bogata w gluten, jaki sprawia, że składniki ciasta spajaj± się ze sob±. M±ki bezglutenowe odwrotnie do m±ki orkiszowej niestety tego typu własno¶ci nie posiadaj±.
Produkty orkiszowe ogólnie s± bardzo bogate w wiele rodzajów substancji odżywczych. Maj± niesłychanie mnóstwo białka, magnezu, żelaza, cyny, selenu, wapnia, witaminy B6 oraz witaminy A. Ponadto ten typ zboża posiada ogromne własno¶ci prozdrowotne, co zostało uznane poprzez multum osób. Magnez zawarty w nim powoduje poprawienie nastroju i koncentracji, a inne minerały dodatkowo witaminy obniżaj± cholesterol i ci¶nienie.
Orkisz ¶wietnie nadaje się na zimowe, gor±ce ¶niadanka na słodko z racji na jego osobliwy smak, do którego pasuj± na przykład rodzynki, pomarańcze oraz cynamon.


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]